Кличко поставить на чолі лісів Києва "своїх людей"?


Депутат Київради Олександр Пабат заявляє, що мер Києва Віталій Кличко готується звільнити керівників лісопаркових господарств міста.

Про це Пабат написав у Facebook.

"Услід за розкадруванням КП "Київзеленбуд", "Благоустрій" та відомчих департаментів КМДА, команда "ударних" забудовників готує списки керівників лісопаркових господарств, що підлягають звільненню, бо занадто добре знаються на кордонах Києва (вони досі чітко не визначені)", - написав Пабат.

На думку депутата, після цього можна буде провести махінації з землями Київської області, зокрема, щодо збільшення території селища Коцюбинського за рахунок Біличанського лісу.

"Не дивно, що за таких захисників київської землі, депутати Обласної ради вже говорять про 3,5 тисячі га біля Коцюбинського як свою територію", - додав Пабат.

Він відзначив, що "активна фаза дерибану землі навколо Києва руками області почалася з підписання мером Меморандума.

Як відомо, Кличко заявив, що столична влада не віддасть селищу Коцюбинському жодної ділянки Біличанського лісу.

Наприкінці червня Кличко закликав голову Київської облради Миколу Бабенка не допустити ухвалення незаконних рішень щодо розширення селища Коцюбинське за рахунок столичного лісу.

26 червня Київ підписав з селищним головою Коцюбинського меморандум щодо Біличанського лісу.

Сторони домовилися до 11 липня створити тристоронню робочу групу щодо встановлення меж Коцюбинського, провести необхідні переговори та знайти врегулювання проблеми.

Як відомо, боротьба за Біличанський ліс триває з 2008-го року з моменту, коли селищна рада Коцюбинського вирішила розширити межі селища з 87 гектарів до чотирьох тисяч за рахунок лісу.

Коцюбинська селищна рада у 2008 році всупереч законодавству передала у власність фізичним та юридичним особам понад 500 земельних ділянок загальною площею майже 100 га на території КП "Святошинське лісопаркове господарство", а наприкінці лютого 2012 року у лісі з’явився паркан на території близько 2 га.

Згодом Коцюбинська селищна рада направила до Київради для погодження як суміжною радою проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське за рахунок земель Святошинського лісу, площею 3421,8 га. 

Після цього було кілька судів, які то скасовували, то дозволяли розширення меж Коцюбинського і забудову Біличанського лісу.

Активісти понад 5 років борються з місцевою радою.

Вони поетапно за роки розслідувань розкрили тих, хто на місцевому рівні (депутати селищної ради), на рівні Ірпеня (депутат Валерій Пєший від ВО "Батьківщина") та на рівні області (депутат Вадим Башун "Партія регіонів" – перебіжчик від опозиції) стоїть за дерибаном з 2008 року.

Вдалося викрити схему підставних громадян, на яких сотнями оформлював землю дехто Гурген Степанян. Потім до 100 ділянок опинилось в руках депутата селищної ради Коцюбинського "смотрящого" Владислава Євстифєєва, а кілька десятків ділянок, за джерелами в правоохоронних органах, – в того ж таки депутата Башуна.

Депутат облради Башун та депутат Ірпінської ради Пєший виявились причетними і до кооперативів, на які завели ліс сотнями гектарів. Телефон приймальні Башуна збігся з контактами кооперативів.

У липні 2013 року Апеляційний суд Київської області скасував перший акт на забудову Біличанського лісу.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ