У столиці 8,7 тисячі будинків без гарячої води – Київенерго


Станом на 6:00 11 серпня без гарячого водопостачання у Києві залишається 8 тисяч 702 споживачі.

Як повідомляє прес-служба "Київенерго".


"Це складає 55,69% від загальної кількості споживачів, яким надає послуги "Київенерго", йдеться в повідомленні.

У компанії відзначили, що гаряча вода відсутня у зв’язку з економією газу та проведенням робіт з підготовки до опалювального сезону.

Зокрема, без ГВП внаслідок зупинки теплоджерел знаходиться 7 тисяч 794 споживачі.

У результаті пошкоджень на мережах централізованого опалення та гарячого водопостачання без ГВП залишається 48 споживачів, а внаслідок ремонтних робіт з підготовки до зими – 155 споживачів.

Крім того, внаслідок проведення повної заміни ділянок трубопроводів відключений 331 споживач, а в результаті проведення гідравлічних випробувань –  374 споживачі.  

Як відомо, 4 серпня "Київенерго" відключила гарячу воду у всіх житлових будинках, яким вона надавала послуги (окрім "Київенерго", послуги з опалення та гарячого водопостачання також надає Дарницька ТЕЦ).

25 липня "Київенерго" заявила, що столичні жителі, які не мають гарячої води, страждають через борги 30 міських ЖЕКів та низки відомчих установ.

З 23 червня у заручниках ситуації залишаються 754 будинки Києва. Їм "Київенерго" відключила гарячу воду через борги ЖЕКів. Мовляв, через великі борги ЖЕКів "Київенерго" не може розрахуватися зі своїми боргами.

При цьому вирішення цієї проблеми "Київенерго" переклала на плечі сумлінних платників за компослуги.

За час відсутності у киян гарячої води столичним жителям нараховують більшу плату за газ. Це пояснюють тим, що люди нібито газом гріють воду.

Як відомо, за даними Київської адміністрації, кияни у повному обсязі сплачують за комунальні послуги.

Варто також відзначити, що традиційно воду у столиці недогрівають до норми, мінімум на десяток градусів. 

19 липня "Київенерго" попередила киян, що найближчим часом температура гарячого водопостачання у столиці буде знижена. Це пов'язане з обмеженням газопостачання на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 та котелень "Київенерго". 

Оболонь, Троєщина та інші масиви Києва залишились без гарячої води аж до вересня. 

Як відомо, 24 червня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв покласти край ганебному відключенню води влітку.

Однак пізніше Кличко попередив киян, що осінній період у столиці буде непростий: доведеться економити, як природний газ, так і електроенергію.

Раніше "Нафтогаз" дав доручення відключити від газопостачання ПАТ "Київенерго" і низку інших підприємств теплокомуненерго, які продовжують накопичувати борги за спожите паливо.

Як відомо, з 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна - на 130%.

ПАТ "Київенерго" з грудня 2011 року входить в ДТЕК, яка в свою чергу входить до групи СКМ олігарха Ріната Ахметова. ДТЕК за 450,5 мільйона гривень придбав держпакет акцій компанії і довів свою частку в "Київенерго" до 71,89%; НАК "Енергетична компанія України" належить 25% +1 акція компанії.

"Київенерго" загалом надає послуги з опалдення та гарячої води 75% споживачів в Києві.

Станом на 1 січня 2014 року житловий фонд Києва налічує 11194 багатоповерхових житлових будинків, з яких 911 будинків ЖБК та 733 будинки ОСББ, які обслуговують 14,6% всіх житлових будинків.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ