"Київенерго" розповіла, через кого Києву перекрили газ: Міндоходів і 30 ЖЕКів. ФОТОФото portal.lviv.ua

Столичні жителі, які не мають гарячої води, страждають через борги 30 міських ЖЕКів та низки відомчих установ.

За інформацією "Київенерго", станом на 18 липня борг споживачів за тепло перевищив 1 мільярд 819,9 мільйона гривень.

У зв’язку з цим "Київенерго" не може погасити борг перед НАК "Нафтогаз України", який станом на 18 липня  становить 1 мільярд 774,2 мільйона гривень.

"Без закриття боргів бюджетних організацій та ЖЕО Києва за тепло, виконати вимоги НАК "Нафтогаз України"  щодо погашення заборгованості за газ – неможливо", – заявила фіндиректор "Київенерго" Тетяна Грязнова.

Серед найбільших боржників столиці – ЖЕКи, які винні за тепло 1 мільярд 18,1 мільйона. Борг відомчих установ та організацій, що фінансуються з держбюджету та з бюджету Києва сягнув 771,9 мільйона гривень.

"При цьому майже половину заборгованості ЖЕО столиці накопичили лише 30 із них, або близько 3%", - відзначили у прес-службі "Київенерго".

Найбільшу заборгованість за тепло серед комунальних ЖЕО має КП "Центр обслуговування споживачів Шевченківського району" – 214,7 мільйона гривень (21,1% від загальної заборгованості цієї категорії споживачів), серед відомчих ЖЕО – ДП "Укржитлосервіс" ДУСі – 28,9 мільйона гривень (2,8%), серед ЖБК та ОСББ – ЖК "Академічний-21" – 2,2 мільйона гривень (0,2%).

Боржники за газ

Близько 4% відомчих установ та організацій, що фінансуються з державного бюджету та з бюджету міста мають борг за тепло у 578,3 мільйона гривень.

 
 

Найбільшу заборгованість за тепло серед установ, що фінансуються з районного бюджету має Управління освіти Оболонської райдержадміністрації – 69,7 мільйона гривень (9% від загальної заборгованості цієї категорії споживачів).

 

Серед установ, що фінансуються з міського бюджету найбільші борги у Територіального медоб'єднання "Психіатрія" – 8,8 мільйона (1,1%), серед установ, що фінансуються з держбюджету – у Міністерство доходів і зборів  – 2,3 мільйона (0,3%).

 
 

У зв’язку з нагальною необхідністю розрахуватися за природний газ, "Київенерго" закликала боржників погасити борги.

Як відомо, з 23 червня у заручниках ситуації залишаються 754 будинки Києва. Їм "Київенерго" відключила гарячу воду через борги ЖЕКів. Мовляв, через великі борги ЖЕКів "Київенерго" не може розрахуватися зі своїми боргами.

При цьому вирішення цієї проблеми "Київенерго" переклала на плечі сумлінних платників за компослуги.

За час відсутності у киян гарячої води столичним жителям нараховують більшу плату за газ. Це пояснюють тим, що люди нібито газом гріють воду.

Як відомо, за даними Київської адміністрації, кияни у повному обсязі сплачують за комунальні послуги.

Варто також відзначити, що традиційно воду у столиці недогрівають до норми, мінімум на десяток градусів. 

19 липня "Київенерго" попередила киян, що найближчим часом температура гарячого водопостачання у столиці буде знижена. Це пов'язане з обмеженням газопостачання на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 та котелень "Київенерго". 

Наразі Оболонь, Троєщина та інші масиви Києва залишились без гарячої води аж до вересня. 

Як відомо, 24 червня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв покласти край ганебному відключенню води влітку.

Однак пізніше Кличко попередив киян, що осінній період у столиці буде непростий: доведеться економити, як природний газ, так і електроенергію.

Раніше "Нафтогаз" дав доручення відключити від газопостачання ПАТ "Київенерго" і низку інших підприємств теплокомуненерго, які продовжують накопичувати борги за спожите паливо.

Як відомо, з 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна - на 130%.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ