"Київенерго" погасила ще крихту боргу перед "Нафтогазом"


14 липня "Київенерго" перерахувала НАК "Нафтогаз України" 35 мільйонів гривень за спожитий газ.

Таким чином компанія зменшила заборгованість до 1 мільярда 768,6 мільйона  гривень, повідомили у прес-службі.

"Джерелом коштів для розрахунків з "Нафтогазом" стали відтермінування виплат підрядним організаціям – виконавцям ремонтних та будівельних робіт за інвестиційною програмою та часткове погашення заборгованості за теплову енергію", - йдеться в повідомленні.

За 14 днів липня, надходження грошей за боргами за теплову енергію склало 16,3 мільйона гривень, 11,2 мільйона яких – погашення боргів ЖЕО, ОСББ та ЖБК.

У компанії відзначили, що відсутність дієвих заходів щодо зниження боргів бюджетних організацій міста та недостатнього рівня розрахунків ЖЕО за спожиту теплову енергію призводить до обмеження постачання газу для Києва.

"Без закриття боргів бюджетних організацій та ЖЕО Києва за тепло, виконати вимоги НАК "Нафтогаз України"  щодо погашення заборгованості за газ – неможливо", –сказала фінансовий директор "Київенерго" Тетяна Грязнова.

Загальна сума заборгованості за теплову енергію перед Компанією станом на 10 липня становить 2 мільярди 223 мільйони гривень. З них борги ЖЕКів та бюджетних установ – 1 мільярд 832 мільйони, борг з відшкодування різниці в тарифах – 391 мільйон гривень.

Як відомо, "Нафтогаз" дав доручення відключити від газопостачання ПАТ "Київенерго" і низку інших підприємств теплокомуненерго, які продовжують накопичувати борги за спожите паливо.

10 липня "Київенерго" погасило третину боргу перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ, заплативши 766 мільйонів гривень.

З 23 червня без гарячої води лишаються 754 будинки Києва. Їм "Київенерго" відключила гарячу воду через борги ЖЕКів.

При цьому вирішення цієї проблеми "Київенерго" переклала на плечі сумлінних платників за компослуги.

За час відсутності у киян гарячої води столичним жителям нараховують більшу плату за газ. Це пояснюють тим, що люди нібито газом гріють воду.

Як відомо, за даними Київської адміністрації, кияни у повному обсязі сплачують за комунальні послуги.

Варто також відзначити, що традиційно воду у столиці недогрівають до норми, мінімум на десяток градусів. 

24 червня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв покласти край ганебному відключенню води влітку.

Як відомо, з 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна - на 130%.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ