Київрада забрала у забудовника Гостиний двір


Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За відповідне рішення проголосував 91 депутат, повідомляє Головне.com. 

"Розгляд запропонованого проекту рішення став можливим завдяки Революції гідності та зміні центральної і міської влади", - заявила голова тимчасової комісії з питань перевірки легітимності рішень Київради, прийнятих після травня 2006 року Тетяна Меліхова. 

Вона подякувала киянам, які "не здавалися і таки домоглися свого".

Рішенням передбачено доручити КМДА вчинити відповідні дії для зняття з реєстрації договору оренди з ПАТ "Укрреставрація".

А також підготувати звернення до Верховної ради щодо включення будівлі Гостинного двору в перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, та звернення до Кабміну з проханням передати цілісний майновий комплекс Гостинного двору із загальнодержавної власності до комунальної власності Києва.

А також пропонується здійснити заходи щодо консервації об’єкта.

Як відомо, Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам`яток архітектури.

26 квітня 2012 року Київрада надала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" на Контрактовій площі, 4, у Подільському районі для реконструкції будівлі Гостинного двору під торговельно-офісний центр.

20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкціїцієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.   

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

14 січня 2013 року Попов повідомив, що за рішенням Міністерства культури Гостинний двір та ще 30 будинків історичного Подолу набули правового статусу комплексу пам’яток містобудування місцевого значення. За його словами, тепер Гостинний двір буде не реконструйовано, а реставровано.

Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

Вдень того ж дня на території Гостинного двору трапився новий конфлікт, коли народні депутати й активісти намагалися пройти всередину будівлі.

Представники ВО "Свобода" заявила, що міліція і "Беркут", застосовуючи спецзасоби, побили й затримали кількох депутатів від "Свободи" та активістів.

Окружний адміністративний суд Києва 21 лютого заборонив партії ВО "Свобода" проводити будь-які акції та встановлювати намети на території Гостинного двору і на прилеглій до будинку території.

2 березня 2013 року громадські активісти організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.

Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови ВолодимирБондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста, так само, як і книжковий магазин "Сяйво", Будинок актора, Центр серця та стадіон "Старт".

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі. 

Водночас Земельна комісія Київради не підтримала винесення на голосування депутатів міськради питання про повернення Києву Гостинного двору.

29 червня київський міський голова Віталій Кличко доручив провести громадські слухання щодо подальшої долі Гостинного двору

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з середини зими. Експерти кажуть, що пам'ятка може не пережити наступну зиму. 

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ