Кличко: Київ не віддасть Коцюбинському жодного метра своєї території


Столична влада не віддасть селищу Коцюбинському жодної ділянки Біличанського лісу.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на засіданні Київради 3 липня, повідомляє прес-служба "УДАРу".

"26 червня Київська облрада збиралася розширити межі Коцюбинського за рахунок Біличанського лісу. Ми змогли запобігти цьому, підписавши меморандум. Київ не поступиться жодним метром своєї території. Столиця не віддасть жодної ділянки лісу, тим більш під вирубку", - наголосив Кличко.  

Мер Києва дав доручення Секретарю Київради до 8 липня створити робочу групу щодо Біличанського лісу, в яку обов'язково мають увійти громадські активісти.

"Разом ми зможемо захистити і Біличанський ліс, і інтереси Київської громади", - підкреслив Кличко. 

Як відомо, боротьба за Біличанський ліс триває з 2008-го року з моменту, коли селищна рада Коцюбинського вирішила розширити межі селища з 87 гектарів до чотирьох тисяч за рахунок лісу.

Коцюбинська селищна рада у 2008 році всупереч законодавству передала у власність фізичним та юридичним особам понад 500 земельних ділянок загальною площею майже 100 га на території КП "Святошинське лісопаркове господарство", а наприкінці лютого 2012 року у лісі з’явився паркан на території близько 2 га.

Згодом Коцюбинська селищна рада направила до Київради для погодження як суміжною радою проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське за рахунок земель Святошинського лісу, площею 3421,8 га. 

Після цього було кілька судів, які то скасовували, то дозволяли розширеннямеж Коцюбинського і забудову Біличанського лісу.

Активісти понад 5 років борються з місцевою радою.

Вони поетапно за роки розслідувань розкрили тих, хто на місцевому рівні (депутати селищної ради), на рівні Ірпеня (депутат Валерій Пєший від ВО "Батьківщина") та на рівні області (депутат Вадим Башун "Партія регіонів" – перебіжчик від опозиції) стоїть за дерибаном з 2008 року.

Вдалося викрити схему підставних громадян, на яких сотнями оформлював землю дехто Гурген Степанян. Потім до 100 ділянок опинилось в руках депутата селищної ради Коцюбинського "смотрящого" Владислава Євстифєєва, а кілька десятків ділянок, за джерелами в правоохоронних органах, – в того ж таки депутата Башуна.

Депутат облради Башун та депутат Ірпінської ради Пєший виявились причетними і до кооперативів, на які завели ліс сотнями гектарів. Телефон приймальні Башуна збігся з контактами кооперативів.

У липні 2013 року Апеляційний суд Київської області скасував перший акт на забудову Біличанського лісу.

Водночас наприкінці червня 2014 року активісти-захисники лісу заявивли, що на сесії Київської облради 26 червня буде з голосу винесено проект рішення щодо розширення меж Коцюбинського.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ