У Києві з'явився пам'ятник інтелігентові


У Києві у сквері на вулиці Олеся Гончара з'явився пам'ятник столичному інтелігентові.

Його автор відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький, творець Пейзажній алеї, пише "Сегодня".

Він зобразив міського інтелігента у вигляді бронзового зимородка - птахи, яка стоїть на бетонному постаменті з паличкою під крилом, схиливши голову.

"Як на мене, то цей образ найкраще символізує київську інтелігенцію. За своїм характером зимородок дуже сором'язлива пташка - постійно ховає голову під крило, начебто їй соромно за все, що відбувається навколо", - розповів скульптор.

У Києві з'явився пам'ятник інтелігентові

"Своєю роботою я хочу показати, що від загального бездушності й інертності київська інтелігенція стала вимираючим видом, який пора занести до Червоної книги. Але інтелігенція є, і вона повинна себе активно проявляти у всіх громадських справах. Це свого роду дружній шарж, який повинен змусити інтелігента замислитися ", - уточнив він.

На бетонному постаменті встановлять табличку з написом: "Інтелігенція - хранитель майбутнього!".

У планах Скритуцького наповнити сквер на Гончара різними типажами київської інтелігенції в образі пташок.

"В одній скульптурі це висловити нереально, адже наша інтелігенція багатогранна. Зараз я працюю над кількома кульптурами. Тут буде ворон - символ мудрості, якої у наших інтелігентів хоч відбавляй, сова - символізує наукової інтелігенції - це академіки, професори, інженери, які у нас усіма забуті", - зазначив він.

"Ще буде пташка одуд з грайливим чубчиком - символ творчої інтелігенції, акторів, письменників, театралів. І, нарешті, горобчик, який символізуватиме середній клас, який щосили стрибає і виживає, як може", - розповідає про плани скульптор.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ