Суд дозволив забудову буферної зони Софії КиївськоїВищий госпсуд України залишив у силі рішення столичних судів про законність забудови землі на вулиці Гончара біля національного заповідника Софія Київська.

Про це в четвер пише "Комерсант-Україна".

Таке рішення суд прийняв 17 липня, розглянувши касаційну скаргу прокуратури Києва про скасування судових рішень, прийнятих навесні.

Представник прокуратури заявила, що землі в буферній зоні заповідника особливо цінні і мають історико-культурне значення.

Протягом трьох місяців прокуратура і сторони процесу можуть подати прохання про розгляд справи у Верховному суді.

У свою чергу Держагентство земельних ресурсів надало лист про те, що в Державному земельному кадастрі немає інформації про особливі цінності земель на ділянці забудови.

Через бюрократичний казус у 2011 році в базі Держагентства ці дані не були відображені.

Юрист забудовника Олег Верховський заявив: "Рішення про виділення землі і будівництво не порушує ні громадські, ні державні інтереси, ні навіть цілісність Софійського собору".

Матеріали ЗМІ про скандальну забудову адвокат назвав "інформаційним спамом", додавши, що має в своєму розпорядженні лист директора Комітету з всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Франческо Бандарина до посла України у Франції, в якому мова йде про тиск на нього з боку українських журналістів і приватних осіб. Надати копію листа юрист відмовився.

Також адвокат заявив, що на 37-й сесії ЮНЕСКО питання про виключення Софійського собору зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не розглядалося.

Як відомо, 19 червня стало відомо, що Києво-Печерську лавру і Софію Київську не виключать з основного списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Основною претензією до української сторони є те, що буферна зона Києво-Печерської лаври та Софії Київської не захищена від посягань будівельних фірм, таким чином, стародавнім пам'ятникам загрожує руйнування.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ