Київрада хоче залишити Біличанський ліс собі. І Хмельницькому?Фото взято з inpress.ua

Київська міська рада має намір просити Верховну Раду затвердити межі Києва, щоб зберегти Біличанський ліс, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Пузанов.

"Києву нічого не залишається, окрім як звертатися Верховну Раду. Якщо вона прийме таке рішення, значить, ми зможемо гарантовано захистити Біличанський ліс", - заявив Пузанов в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, існує судове рішення, яке визнає законним рішення Коцюбинської селищної ради про включення до складу селища території Біличанського лісу і збільшенні площі селища до 4065 га.

"Суд залишив у силі рішення, яким були збільшені межі села Коцюбинське, і ось зараз ми маємо парадоксальну ситуацію, коли, по суті, місто втратило територію площею близько 4 тисяч га за судовим рішенням", - підкреслив він.

"Селище Коцюбинське в судовому порядку зуміло довести, що його територія була законно збільшена до 4065 га за рахунок території Біличанського лісу. Зараз місто Київ, який не зміг відстояти в суді свою правоту, щоб зберегти Белічансікий ліс - і як ліс, і як територію Києва - має намір звернутися до Верховної Ради з проханням затвердити нові межі столиці. На думку Київради, ці межі включають в себе територію Біличанського лісу, але не села Коцюбинське ", - пояснив заступник голови КМДА.

Він підтвердив, що до складу 4 тисяч га входить і земельна ділянка площею 147 га, на якій планується побудувати комплекс Bionic Hill (інноваційний парк).

"Так, по-моєму, входить. Але це приватна власність, для реалізації проекту і для власника цієї території буде не важливо, знаходиться ця ділянка в межах Києва або за їх межами", - зазначив Пузанов.

За його словами, ділянка передана у приватну власність нинішньому власникові на підставі рішення Київради, але ще до рішення Коцюбинської селищної ради про розширення своїх меж. "Таким чином, рішення Київради однозначно буде в силі, тобто це не буде спірною територією", - упевнений він.

Як повідомлялося, Київрада в лютому затвердила межі Києва, збільшивши його територію на 2 тис га за рахунок території Київської області, одночасно передавши їй майже 660 га. Київська облрада не погодив це збільшення.

У квітні Київрада затвердила детальний план території комплексної забудови з об'єктами житлового, громадського, адміністративного, науково-виробничого та промислового призначення, а також соціальної інфраструктури а рамках проекту Bionic Hill на земельній ділянці на вул. Пономарьова, 1-а, у Святошинському районі площею 147 га.

Київрада в липні 2007 року передав ТОВ "Столиця Центробуд" в оренду на 25 років земельну ділянку у зв'язку з тим, що ця компанія придбала нерухоме майно в Міністерства оборони. Частина ділянки (117,11 га) виділена за рахунок землі, що знаходилася в користуванні міністерства, ще 33,07 га - за рахунок міських земель, не наданих у власність або користування.

У квітні 2009 року Київрада передала цю ж ділянку площею 147 га у власність обслуговуючому кооперативу "Житлобудсервісі" для житлового будівництва.

У березні 2012 року КМДА підписала меморандум про співпрацю з ТОВ "Юкрейніан Девелопмент Партнерс" (UDP), що є ініціатором створення проекту, про намір створити в Києві інноваційний парк "Bionic Hill". З даною компанією пов'язують народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького.

У листопаді 2012 року Кабінет міністрів затвердив ТЕО національного проекту "Технополіс", складовою частиною якого є Bionic Hill. Згідно ТЕО, загальний обсяг інвестицій в Bionic Hill складе 6230000000 грн.

Згідно з бюджетом Києва на поточний рік, на проектні роботи з будівництва під'їзної дороги до Bionic Hill в поточному році буде виділено близько 10 млн грн, а в подальшому на її будівництво - 216 млн грн.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ