Компанія Ахметова вирішила розібрати фасад ЦУМу через погану цеглуфото "Сегодня"

Компанія ЕСТА Холдинг розбере навіть зовнішні стіни верхніх поверхів ЦУМу.

Про це повідомляється в прес-релізі компанії.

Як вказано в повідомленні, таке рішення ухвалено після експертизи Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій несучих конструкцій і стін огорожі 6 і 7 поверхів будівлі ЦУМу.

"Під час обстеження виявлено низку недоліків конструктивних рішень, дефектів і пошкоджень фасадних стін на рівні 6 і 7 поверхів будівлі ЦУМу, які створюють загрозу безпеки виконання робіт з реконструкції і ставлять під питанням можливість використання елементів цих стін у реконструйованому будинку", - йдеться в звіті НДІБК.

"Згідно з висновками НДІБК, стіни 6 і 7 поверхів виконані з цегли і розчину низької якості і володіють недостатньою міцністю. Це робить ймовірність обвалення 6 і 7 поверхів, побудованих в 1952 році, дуже високою", - зазначено в прес-релізі компанії.

Компанія ЕСТА Холдинг ухвалила рішення про те, що "для якісної і безпечної реалізації проекту" необхідно розібрати стіни 6 і 7 поверхів ЦУМу з подальшим відновленням їх в ідентичному вигляді.

"Найбільш характерні елементи 6 і 7 поверхів ЦУМу (облицювальна плитка, елементи декору і т.д.) будуть законсервовані для їх використання під час відновлення", - пообіцяли в холдингу Ріната Ахметова.

Цей проект буде розроблений інститутом "УкрНДІпроектреставрація".

У травні 2013 компанія ЕСТА Холдинг почала зводити масивні металеві конструкції, які утримуватимуть зовнішні стіни будівлі протягом усього періоду реконструкції. Ці роботи будуть закінчені в кінці червня 2013 р. і буде розпочато будівництво "нульового" циклу. У результаті реконструкції група ЕСТА планує збільшити загальну площу ЦУМу вдвічі - до 37 740 кв. м, і побудувати підземну парковку на 180 місць за рахунок використання території внутрішнього двору, а також підземного простору.

Всі конструкції ЦУМу за винятком фасадів будуть розібрані - головні фасади будівлі споруди 1939 і 1952 років будуть укріплені, відреставровані і збережені в незмінному вигляді, обіцяють в компанії.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ