Київрада не скасувала передачу Гостиного двору під "реконструкцію"


Київська міськрада відмовилася скасувати передачу земельної ділянки на Контрактовій площі, 4, для реконструкції будинку Гостиного двору підприємству "Укрреставрація".

За скасування рішення про передачу земельної ділянки "Укрреставрації" проголосували 25 депутатів із необхідних 61, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Автором проекту рішення виступила голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Тетяна Меліхова, і за нього проголосували тільки депутати опозиційних фракцій.

Київрада також відмовилася підтримати ще один проект рішення Меліхової про ініціювання перед Кабінетом міністрів передачі в комунальну власність будівлі Гостиного двору – за нього проголосували 38 депутатів.

Подібні проекти Меліхова вже вносила й раніше, однак Київрада не підтримала жоден із них.

Як відомо, Київрада у вересні 2012 року передав ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі, 4, у Подільському районі столиці в оренду на 5 років для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр із благоустроєм і гостьовою стоянкою.

Нормативно-грошова оцінка ділянки склала 81,2 млн грн. Орендна плата визначена в розмірі 9,5 млн грн у рік.

30 жовтня 2012 року Головне управління охорони культурної спадщини КМДА спрямувало до Міністерства культури облікову документацію для вирішення питання про включення комплексу будівель Контрактової площі до Державного реєстру як пам'ятки містобудування місцевого значення. У цей комплекс був включений і "Гостиний двір".

Наказом від 21 грудня 2012 року Мінкульт визнав комплекс Контрактової площі пам'ятником і вніс його до Державного реєстру. Таким чином, "Гостиний двір" також здобув правовий статус пам'ятника містобудування.

Громада столиці довго відстоювала "Гостиний двір", проводила у внутрішньому дворі його культурні акції та мирні заходи протесту.

Однак у ніч на 9 лютого цього року в горищному приміщенні будівлі "Гостиного двору" виникла пожежа. Вогонь охопив площу 200 кв. м і пошкодив конструктивні елементи покрівлі.

Активісти низки громадських організацій продовжують протестувати проти так званої реставрації Гостиного двору.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ