Московський патріархат вирішив "зацементуватися" біля Десятинної церкви. ФОТОКолись дерев'яна капличка УПЦ Московського патріархату неподалік від залишок Десятинної церкви стала капітальною бетонною будівлею.

Фото, де видно муровані стіни каплиці, оприлюднив на своїй сторінці Facebook депутат Олександр Бригінець.

 Ось так тепер вигладаэ колись дерев'яна каплиця. Фото Бригінця

Як відомо, раніше неодноразово повідомлялося, що дерев'яна капличка встановлена незаконно.

Зокрема, у 2006 році Головне управління з питань внутрішньої політики КМДА у листі, адресованому настоятелю релігійної громади УПЦ МП храму Різдва Пресвятої Богородиці Архімандриту Гедеону (Харону), повідомило, що "розміщення навіть тимчасових культових споруд будь-якої релігійної організації на земельній ділянці біля залишків фундаменту Десятинної церкви є неможливим".

Згодом, у 2007 році, Генпрокуратура повідомила, що "проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва вказаного об'єкта у Головному управлінні земельних ресурсів не зареєстровано. Дозвіл на виконання будівельних робіт Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю не видавався". 

 Так каплиця виглядала раніше. Фото catholicnews.org.ua

Натомість самі церковники заявляють, що мають усі документи на каплицю.

Як відомо, конфлікт щодо забудови залишків Десятинної церкви розгорівся навесні 2011 року, коли столична влада вирішила відбудувати храм. Однак, 17 травня 2011 року комісія так і не змогла прийняти проект кращої пропозиції реставрації на місці Десятинної церкви.

Незважаючи на це, 25 травня близько 23.00 біля фундаменту Десятинної церкви почалося вивантаження будівельних вагончиків. При цьому представники забудовника відмовилися пред'явити будь-які дозвільні документи на проведення робіт охороні заповідника та працівникам міліції, які були викликані на місце подій.

Після протестів громадськості, проекти відбудови церкви відправили на доопрацювання. Однак капличка, попри документи, які засвідчують її незаконне встановлення, залишається на місці.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
Коментарі - 32
VicCob _ 02.09.2012 03:04
для prihoganen:
вы хоть знаете на чем стоит христианская вера или нет. Если нет то я вам скажу что вера сия стоит и проповедует ЛЮБОВЬ а не ненависть.
Певно ви праві тут, але тоді хай московити раз і назавжди покинуть Україну й приберуть свої окупаційні церкви, в яких проводяться нічні обряди на повний місяць. Де їх любов до українців - чому імперська церква як і імперська держава московія нарешті не облишать Україну-Русь у спокої? Чи то у вас така любов дивна - імперіалістична? ;о) І ще мені цікаво щодо любові - то ви так проповідуєте любов наговорюючи на інших, а саме:
А вы здесь общаетесь даже не на Украинском языке а на бесовском это вас учат в так сказать Киевском патриархате или где.
Це є наклеп пане prihoganen: і аж ніяк не прояв ЛЮБОВІ про яку ви починали казати - то ж слідкуйте за свойми словами і вчіть українську мову, і не лепетіть тут фіно-угро-татаро-монгольскою названою руськім язіком.
VicCob _ 02.09.2012 02:52
До речі, розслідування наявності дозволів у московського пархату на розбудову церкви ще триває, а вони все одно продовжують будувати. 1 вересня 2012 р. о 23.20 приїхав мікроавтобус з якого вивантажували цеглу. Основні роботи московити роблять вночі коли ніхто не бачить і нікому про це казати. Також московити проводять час від часу нічні обряди, наприклад на повний місяць - питання що то насправді за обряди таки в начебто християнській церкві, яка не тільки відкидає астрономію з астрологією, а й взагалі забороняє їх?
Zhuk Andrii _ 30.08.2012 13:08
Віруни! Будуйте, що завгодно. Тільки секуляризація неминуча.
prihoganen _ 28.08.2012 13:21
Уважаемые участники форума вы сейчас комментируете с такой ненавистью в душе что хочется спросить у вас вы хоть знаете на чем стоит христианская вера или нет. Если нет то я вам скажу что вера сия стоит и проповедует ЛЮБОВЬ а не ненависть. Что касаемо Десятинного Храма то почитайте историю какой храм был первым на Киевской Русси а если у когото очень много гордости внутри то мне искрение жаль этих людей. А Оче Наш Вы можете читать хоть на Украинском хоть на каком Вам удобно но помните что Библию и все канонические книги нам перевели равноапостольные Кирил и Мефодий на славянский язык. А вы здесь общаетесь даже не на Украинском языке а на бесовском это вас учат в так сказать Киевском патриархате или где.
Spirito _ 26.08.2012 18:33
PS. Десятина - у серці/душі. Десять Сфірот у каббалі.
Поле взаємодії з Творцем.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте