Мітинг на захист Андріївського перенесли на Михайлівську площу


21 квітня в центрі Києва відбудеться громадська акція "Захистимо Андріївський узвіз - захистимо Україну". Замість попереднього місця збору біля Історичного музею організатори вирішили провести мітинг на Михайлівській площі.

Про це заявив один з організаторів акції, активіст ініціативи "Збережи Старий Київ" Ігор Луценко повідомляє "Історична правда".

"Кияни збираються, щоб врятувати від нищення Андріївський узвіз від руйнування та змусити владу берегти, а не допомагати грабувати Київ. Друзі, наші біди – через нашу пасивність. Приходьте, приводьте друзів, сусідів та колег. Коли нас будуть десятки тисяч, орда відступить", закликають активісти.

Акція розпочнеться в суботу, 21 квітня о 12.00.

Мітинг очікується масштабним. Наразі на сторінці планованої акції у Facebook висловили готовність прийти більше 1500 людей. Водночас добровольці організували роздачу запрошень на мітинг на більшості станцій столичного метро.

Під час заходу відбудеться концерт за участю гуртів "Мандри", "The Вйо", "Даха Браха", Фагота з ТНМК та інших виконавців.

Вимоги учасників акції:

1. Порушення кримінальної справи, щоб притягнути до відповідальності усіх винних посадовців, які допустили руйнування будинків;

2. Відставка всіх керівників, які відповідають за захист культурної спадщини та історичного обліку Києва. Зокрема, голови КМДА Олександра Попова та головного архітектора Сергія Целовальника;

3. Відновлення усіх трьох зруйнованих будинків;

4. Створення незалежної комісії з києвознавців, архітекторів, митців, які вироблять проект збереження та розвитку узвозу як культурного центру Києва;

5. Внесення до закону про містобудування жорсткої відповідальності забудовників за порушення;

6. Негайне скасування Київрадою землевідведень, де вже ведеться або які загрожують новими варварськими забудовами у столиці.

Організатори просять приходити на акцію без партійної символіки.

Як відомо, причиною акції стала неузгоджена з громадськістю "реконструкція" Андріївського узвозу, під час якої для будівництва бізнес-центру компанії Ріната Ахметова СКМ навіть знесли три будинки, не зважаючи на статус заповідника і комплексної пам'ятки містобудування.

Після того, як кияни збунтувалися, компанія-забудовник пообіцяла не нівечити узвіз склобетонною висоткою, а збудувати арт-простір, попередньо обговоривши його з громадою.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ