"Силіконову долину" в Києві збудують на Святошині


Столична влада має намір винести на Київський інвестиційний форум проект інноваційного парку BIONIC Hill.

Як повідомляє прес-служба мерії, цей проект передбачає організацію сучасного парку інформаційних та інших високих технологій, що спеціалізується на розвитку та впровадженні IT, біотехнологій, енергозбереженні та використанні альтернативних джерел енергії.

На території BIONIC Hill заплановано будівництво бізнес-центрів площею 225 тисяч кв. метрів, де розмістяться українські та закордонні компанії, що працюють у сфері високих технологій, а також бізнес-інкубатори, венчурні фонди, відділення банків та інші організації, які надаватимуть сервісну підтримку бізнес-сектору.

Проектом передбачено створення дослідницького центру з сучасними лабораторіями та спеціалізованим університетом площею 25 тисяч кв. метрів, а також високотехнологічної виробничої зони, яка стане майданчиком для практичного впровадження наукових досліджень та виробництва інноваційної продукції.

"Для повноцінного втілення концепції "Працюй – Живи – Навчайся – Відпочивай" інфраструктура парку також включатиме житлові будівлі, готель, ресторани, спортивний комплекс, дошкільні навчальні заклади, школу та рекреаційну територію", йдеться в повідомленні.

Парк інформаційних та інших високих технологій BIONIC Hill розташують у Святошинському районі столиці.

"Ми здійснили попередній аналіз, який показав, що виручка IT-компаній України перевищує $1,5 мільярда на рік, а експорт послуг IT-компаній складає $1 мільярд. При цьому ми спостерігаємо зростання індустрії програмної продукції України на 30-40% на рік. Це дає нам підстави вважати, що цей проект буде успішним, тим більше, що IT-компанії, зареєстровані у Києві та Київській області генерують близько 70% прибутків цієї індустрії", - сказав заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

За його словами, технопарк зведуть на 147 га. Загальна площа будівлі становитиме більше 900 тисяч кв. метрів.

"Цей план довгостроковий, але вже в 2014 році передбачається запустити першу чергу площею більше 100 тисяч кв. метрів – бізнес-центри, комфортне і доступне житло для фахівців, блок інженерного забезпечення, пожежна частина та автодорога", - сказав Крамаренко.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ