Суд повернув киянам урочище "Горбачиха"


Окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Київради, яким у 2007 році було віддане під забудову урочище "Горбачиха".

Про це "Українській правді. Київ" повідомили в Національному екологічному центрі України, що був залучений до судового процесу в якості третьої особи на стороні Прокуратури Києва.

Як відомо, 20 грудня 2007 року Київрада надала ділянку зеленої зони в урочищі "Горбачиха" площею біля 30 га ТОВ "Будівельний міжгалузевий альянс" для будівництва торгівельно-офісного центру та готельного комплексу з надземними підземними паркінгами.

Урочище розміщене на березі Дніпра у Дніпровському районі міста і примикає до не менш скандального Подільського мостового переходу. Землевідведення зроблене всупереч чинному Генплану Києва та нормам природоохоронного законодавства.

 Так мала виглядати Горбачиха згідно з один з проектів розвитку території. Фото надане НЕЦУ

"Останнім часом неодноразово чули від міського голови і розробників Генплану, що вони повернуть киянам скандальні зелені зони. "Горбачиха" – одна з найбільш принципових для киян зелених зон. Побачимо, чи буде оскаржувати Київрада це рішення суду чи дійсно згодиться повернути парк киянам", - сказав заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Водночас він додав, що у проекті нового Генеральному плану Києва до 2025 року вже передбачена забудова ТОВ "Будівельний міжгалузевий альянс".

Як відомо, 10 грудня громадські організації планують проведення Маршу захисників Києва, присвяченого необхідності припинення розробки нового Генерального плану Києва.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ