Під Києвом від заказника "відкусили" ласий шматок VIP-земель


Депутати Обухівської райради схвалили рішення про зміну меж заказника "Обухівський", прийняте Козинською сільською радою у травні 2011.

Про це повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України.

Згідно з цим рішенням, деякі земельні ділянки були вилучені з території Обухівського заказника "через втрату наукової та екологічної цінності".

Таке рішення фактично дозволяє продавати ці землі у приватну власність, заявляють у НЕЦУ.

"Урізання меж заповідника рішеннями сільских чи районних рад є незаконним. Це має здійснювати Київська обласна рада, відповідно до закону "Про природно-заповідний фонд", - заявив активіст Національного екологічного центру України Олександр Соколенко.

За його словами, активісти уже звернулися до прокуратури Києва, "але поки що вона мовчить".

"Далі будемо звертатися до Київської обласної ради та вимагати скасувати рішення про вилучення земель з меж заказника та знову надати цим землям заповідний статус", - заявив Соколенко.

Обухівський ландшафтний заказник був створений у 2004 році. Починаючи з 2008 року, невідомі почали продавати у заказнику ділянки: на трасі з'явилися біл-борди з інформацією про продаж, а у схемі майбутньої забудови замість лісу - рівні квадратики ділянок понад Дніпром.

Рослини заказника складають рекреаційну цінність та охороняються не лише Червонною книгою України, а й на міжнародному рівні, зокрема Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ