Сусідів Януковича виживають з будинкуФото mesta.kiev.ua

Союз письменників може втратити свій будинок на Банковій через комунальні борги.

"Десь півроку, як почалася атака на все майно Союзу. Національні союзи, як і наш, фінансуються з держбюджету тільки частково", - пояснив "Газете по-киевски" Анатолій Крим, секретар Національної спілки письменників.

"Але це гроші тільки на зарплати апаратові і державні заходи, наприклад Шевченківські дні. А усе, що стосується утримання будинків, - ми повинні самі на це заробити. Уже не перший рік нам підвищують тарифи, причому на "особливих умовах", - заявив він.

"Хіба в Києві вода подорожчала в 25 разів, а податок на землю - у 12? Частину майна ми передали в оренду - це дозволяє нам зводити кінці з кінцями. Так давлять і на орендарів", - відзначив Крим.

Крим відзначив, що садибу намагаються забрати ще з 2003 року, адже "будинок фактично палац, інтер'єри порівнянні з Маріїнським".

 

5-метрові стелі з розкішною ліпниною. Шикарні каміни і печі, декоровані кахлями, люстри, мармурові підвіконня. У залі з темною обробкою і стародавніми меблями - стіл для засідань письменницького активу, відзначає автор матеріалу.

 

"Садибу намагаються забрати в нас ще з 2003 року - тоді, за чутками, у Віктора Медведчука народилася ідея розмістити тут Фонд Кучми, - продовжує Анатолій Крим. - За дивним збігом, у Союзі тоді намагалися створити розкол - були й ОМОН, і з'їзд під стінами президентського палацу".

"Якось просто приходили до Володимира Яворівському, вимагали віддати документи на майно. Ми розуміємо, що якщо не заплатимо місяць-два, просто прийде податкова, опише майно, і усе швидко продадуть у треті руки - навряд чи що удасться зберегти", - відзначив він.

Будинок побудований у 1879 році. Будинок вибудований за проектом архітектора Володимира Ніколаєва в садибі Федора Трепова-старшого, незадовго до цього - першого градоначальника Санкт-Петербурга. 

 

У 1896 році  новим власником стає купець 1-ої гільдії Сіхма Ліберман, господар декількох цукрових заводів. Він добудував ліве крило і парадний вхід з пандусами. В одній з кімнат була улаштована іудейська молитовня з розсувним дахом: на свято Суккот господар цілий тиждень жив під зоряним небом.

У радянський час розсувний дах демонтували.

фото Анатолия Бойко, "Газета по-киевски"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ