Столичні ринки закриваються через підвищення оренди


Приватні підприємці, які торгують на київських ринках, скаржаться, що їм безпідставно підвищують орендну плату. Тож наразі вони змушені або закриватися, або підвищувати вартість товару, пише "Газета по-київськи".

У зв'язку з цим працівники ринку "Святошин" влаштували акцію протесту.  

За словами продавця Віктора Нікітіна, від торговців вимагають платити за свої чотири вихідних дні за місяць, робити передоплату й ще підвищують оренду.

"Й так усе менше й менше люди купують, а якщо піднімуть оренду, нам доведеться підвищувати ціну на товар", - сказав він.

Заступник голови Федерації профспілок середнього й малого бізнесу Юрій Єременко каже, що за кожен день торговці віддають адміністрації ринку 55 гривень за "квадрат" торговельної площі. Хоча сама адміністрація віддає місту лише 12 гривень за квадратний метр.

"За нашими підрахунками, із усього ринку за місяць збирають 1,2 мільйона гривень, виходить, що адміністрація не може розумно розпорядитися цими грошима. Якщо свою позицію керівництво не змінить, то будемо просити міську адміністрацію взяти ринок у комунальну власність. Місту 1,2 мільйона на місяць точно потрібні", - сказав він.

На інших столичних ринках поки не протестують - люди зізнаються, що бояться виступати. Однак, вони підготувалися на випадок раптових перевірок силовиків.

"У нас створені мобільні групи, які зустрічають перевірку на ринку. Кілька разів цього року наші юристи дивилися документи що перевіряють, там не було ні вихідного номера, ні номера розпорядження, тоді ці перевіряльники відразу йшли", - сказав заступник голови всеукраїнської профспілки "Столиця-Регіони" Віталій Дюка рев.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ