В Києві можуть зникнути ще 107 історичних будинків


Міністерство культури і туризму України в період з 2005 по 2010 рік відмовилося вносити до реєстру 107 об'єктів культурної спадщини Києва.

Про це повідомив голова комісії Київради з культури й туризму Олександр Бригинець.

"Багато з цих 107 об'єктів уже зруйновані - наприклад, велотрек на вул. Б.Хмельницького, 58, будинок Шолом-Алейхема по вул. Червоноармійськый, 35, споруди Київського водопроводу на Набережному шосе, 6-8", - нагадав він, повідомляє прес-служба депутата.

"На жаль, до руйнування старого Києва доклали руку чиновники різних рівнів і різних кольорів. Сьогодні цю вакханалію необхідно припинити, інакше Київ перетвориться в пересічне провінційне місто пострадянського періоду", - заявив Бригинець.

Те, що стародавні особняки не пройшли перевірку Мінкульту, означає, що тепер їхні власники можуть реконструювати, перебудовувати і зносити будинки. Раніше будинки підлягали тільки науковій реставрації.

"Бізнесовий і адміністративний центр Києва виростає на кістах культурно-історичного центру столиці. Ціна в центрі за землю занадто висока і ніяка культурна цінність споруди не рятує "малометражні" будинки від того, що на їхньому місці будують скляно-бетонні хмарочоси. Єдиний спосіб врятувати історичне обличчя Києва - перенести органи управління містом і країною за межі забудови ХІХ століття" - вважає Бригинець.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ