Для Хорошковського побудують бетонне одоробло на Подолі?Фото "Газети по-киевски"

Замість пам'ятки архітектури, садиби Казанського Поділ тепер буде починатися з безликої бетонної 9-поверхівки.

Фото проекту приводить "Газета по-киевски".

Видання також довідалося, що у свій час арештований на початку вересня голова управління з охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко відмовився підписати постанову про виключення садиби Казанського з реєстру пам'яток.

Про це розповіла член міського товариства охорони пам'яток Галина Козюра.

"Газета по-киевски" не виключає, що чиновник міг через це і впійматися на "службовій недбалості".

Як відомо, за даними "Української правди", за зносом будинку Казанського може стояти глава СБУ Хорошковський.

Козюра вказала, що будинок на вул. Сагайдачного, 1, входив лише до реєстру пам'яток місцевого значення.  Це сталося через те, що до Перебудови цей будинок не був включений у держреєстр з ідеологічних міркувань. "Будинок був виконаний у стилі конструктивізму, а цей стиль вважався буржуазною течією", - пояснила Козюра.

Про те, що будинок виключений з реєстру пам'ятників навіть місцевого значення, Козюра довідалася на засіданні міського товариства пам'ятників архітектури.

Садиба Казанського. 2001 і 2010 рік. фото "Газеты по-киевски"  


"Раніш ми збиралися раз у два-три тижні, але під час кризи засідання стали рідкістю. Їх не було все літо, а от восени зненацька усіх зібрали знову. У порядку денному стояло тільки одне питання: про проект адмінбудинку по вул. Петра Сагайдачного, 1. Там нам і повідомили, що будинок виключений з числа пам'яток. Коли - не уточнили, але сказали: "На недавньому засіданні комітету з охорони пам'ятників", - розповіла вона.

Комітет - офіційна організація, що створюється при КМДА. Її очолює начальник ГУ по охороні культурної спадщини, до складу комітету входять також усі його заступники, кілька мистецтвознавців і архітекторів.

Коли проводилося засідання комітету з цього питання і чи проводилося взагалі, Галина Козюра не знає.

От чим замінять пам'ятку архітектури

Але запевняє, що арештований на початку вересня Руслан Кухаренко не міг підписати постанову про виключення будинку з реєстру пам'яток. "Він був категорично проти, навіть не хотів розглядати це питання на комітеті", - заявила вона.

Здивувала Козюру і реакція членів ради по охороні пам'яток на пропозицію погодити проект адмінбудинка на Сагайдачного, 1. За її словами, усі висловилися "за", крім неї.

"Говорила я і з автором проекту, Юрієм Бородкіним, - згадує Козюра. - Він сказав, що пропонував побудувати на цьому місці два 4-поверхових будинки, але такий проект не улаштував замовника, і він переробив роботу. Пояснив, що в нього працюють люди, і він має думати про них".

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ