Забудовник вимагає у киян доплати за придбані квартириФото ТСН

Інвестори "Троєщинських липок" вважають незаконними вимоги комунального підприємства "Житлоінвестбуд-УКБ", що є замовником будинків №5 і №6 по вул. Лаврухіна, доплатити за вже проінвестоване в 2004-2005 роках житло.

Про це на прес-конференції заявили члени ініціативної групи інвесторів будівництва будинків, повідомляє УНІАН.

Зокрема, як повідомила інвестор Валентина Кошелєва, на сьогоднішній день будівельні роботи у вказаних будинках вже повністю завершені, проте комунальне підприємство вимагає від інвесторів сплати додаткових коштів у зв`язку з істотними відхиленнями фактично збудованого житла від проектів.

При цьому за актами обстеження БТІ ці відхилення по окремих квартирах коливаються від 60 кв. см до 9 кв. м. Такі відхилення зафіксовані переважно в однокімнатних квартирах.

"Нас змушують викупити цю площу за ціною 7,99 тисячі гривень за метр. І сплатити ми маємо в 10-денний термін з моменту введення житла в експлуатацію", - сказала Кошелєва.

За її словами, у разі несплати необхідних коштів забудовник залишає за собою право нараховувати пеню або в цілому у разі несплати протягом 30 днів розірвати договір з компенсацією інвесторові тієї суми, яку він вніс при укладанні договору в 2004-2005 роках. 

Інший член ініціативної групи Ганна Дейнеко додала, що уі вимоги підприємство висуває до 40% інвесторів вказаних будинків, при цьому розміри доплат коливаються від 2 до 150 тисяч гривень.

Адвокат Олег Рябчинський, який представляє інтереси інвесторів, зазначив, що вимоги підприємства необгрунтовані, оскільки рішеннями Деснянського райсуду, винесеними в 2007 році, підтверджено, що кожен інвестор на 100% сплатив будівництво своєї квартири і має право на отримання її у власність після завершення будівництва. 

При цьому рішенням Київради в квітні 2010 року, яким права замовника будівництва передавалися підприємству "Житлоінвестбуд-УКБ", визначалося, що джерелом фінансування добудови будинків будуть кошти, які через суд будуть стягнуті з колишніх забудовників ТзОВ "Смартек Системс" і ТОВ "Планета Земля", а також кошти фонду розвитку бюджету столиці.

Рябчинський додав, що інвестори вважають це безпідставним і протиправним, тому готуватимуть звернення до прокуратури Києва.

"Ми звернулися в Секретаріат президента, щоб він втрутився в цю проблемну ситуацію", - сказав адвокат.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ