Московський патріархат хоче відсторонити Київський від покійниківФото сайту президента

Духовенство Київського Патріархату звинувачує Київський спецкомбінат ритуальних послуг у відстороненні їх від звершення похоронів на догоду московському патріархату.

Про це повідомляє сайт УПЦ КП.

Як стало відомо, керівник спецкомбінату  Горовий отримав від керуючого справами УПЦ МП архієпископа Митрофана лист.

У цьому листі висловлюється стурбованість тим, що на кладовищах м. Києва "з'явилися особи, які видають себе за священнослужителів Української Православної Церкви і звершують відспівування та поминання".

Список складений зі священиків Київського Патріархату.

Київським священнослужителям зрозуміла ворожість московського патріархату, але дивною є резолюція Горового: "До відома та використання в роботі". З такою резолюцією копії листа були розіслані на місця.

В УПЦ КП відзначають, що вже не перший рік на столичних кладовищах склалася не зовсім нормальна ситуація щодо ставлення до різних конфесій.

Свідченням цього є той факт, що на всіх кладовищах, де ще не було храмів чи молитовних приміщень УПЦ МП, за рахунок кладовищ були збудовані чи обладнані каплиці та храми цієї конфесії. На Лук'янівському цвинтарі, храм, який будувався для громади Київського Патріархату, з волі керівництва був переданий Московському Патріархату.

Але оскільки люди продовжують запрошувати служителів київського патріархату, то, на прохання керівництва УПЦ МП, з'явилася вказівка начальника управління ритуальної служби столиці пана Горового.

Наразі священикам Московського Патріархату надана можливість приймати замовлення на поховання як на спецкомбінаті (вул. Воровського, 47/23), так і безпосередньо в моргах міста (наприклад, Діагностичний центр на вул. Кондратюка, 6; 408-й військовий госпіталь, пров. Щорса, тощо). Виділено місце для прийому цими священиками громадян і на окремих кладовищах.

В той же час священики Київського Патріархату, на підставі розпоряджень керівництва, такої можливості позбавлені, чим порушено як принцип рівного ставлення держави до конфесій (а зазначені установи - є державними або комунальними), так і права віруючих, які не належать до Московського Патріархату.

У зв'язку з цим патріарх Київський Філарет направив до глави Київської міської державної адміністрації Олександра Попова лист з проханням розібратися у ситуації та припинити порушення.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ