Янукович запалить головну ялинку з національними мотивами


Головну новорічну ялинку країни цього року планують запалити 17 грудня.

Про це в ході розширеного засідання колегії Київської міської держадміністрації заявила начальник Головного управління культури й мистецтв КМДА Світлана Зоріна.

"Цього року головну новорічну ялинку на Майдані Незалежності планується запалити 17 грудня о 17:00", - сказала вона, цитує "ЛІГАБізнесІнформ".

"На святі очікується присутність президента України Віктора Януковича, Митрополита Київського й всієї України Володимира, керівництва міста", - зазначила Зоріна.

За словами столичної чиновниці, монтаж новорічної ялинки почався 3 грудня, і його планується завершити до 16 грудня.

Чиновниця також наголосила, що цього року - уперше за 24 роки - каркас ялинки був відремонтований, оскільки термін гарантії на нього сплив, а експлуатація без реконструкції заборонена.

За словами Зоріної, для оформлення каркаса головної новорічної ялинки країни планується використати близько 450 живих ялинок.

"Ці деревця забезпечуються за рахунок планової санітарної вирубки, яка не шкодить зеленим насадженням", - підкреслила вона.

Висота новорічної ялинки складе 35 метрів.

Крім цього, Зоріна повідомила, що була створена нова комп'ютерна програма, яка дасть можливість оригінальніше розмістити на ялинці світлодіодні гірлянди.

"Зміниться геометрія світлового оформлення, яке цього року буде вертикальним. Уперше в художньому оформленні ялинки переважатимуть національні мотиви - елементи традиційного українського орнаменту", - пояснила чиновниця.

За словами начальника Головного управління культури й мистецтв КМДА, ялинка буде прикрашена 1 200 ліхтариками, і буде світитися п'ятьма кольорами.

Також Зоріна повідомила, що цього року було виготовлено 160 нових ялинкових іграшок, розмір кожної - 1-1,5м.

За словами чиновниці, іграшки виготовлені зі спеціального пожежостійкого матеріалу, але при цьому легкі, щоб у випадку, якщо іграшка впаде, вона не могла травмувати дитину.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ