Довгий назвав райради радянським пережитком, який треба ліквідувати


 

Секретар Київради Олесь Довгий вважає райради пережитком радянських часів ,який треба ліквідувати.

Про це він заявив на сесії київради в середу.

"Сьогодні ми не скасовуємо районні ради", - зазначив Олесь Довгий.

"Київрада звернулася до Верховної Ради України з проханням надати  нам самим право вирішувати питання оптимізації владної вертикалі Києва. Адже на жаль сьогодні, згідно чинного законодавства, Київ не може самостійно вирішити питання районних рад", - заявив він, повідомляє прес-служба Київради.

Довгий нагадав, що він неодноразово виступав за скасування районних рад в місті Києві

"Це питання уже давно потребує вирішення. З районів потрібно забрати політику, зробити їх господарськими органами, які будуть вирішувати актуальні проблеми киян", - додав він.

Секретар Київради зазначив, що сьогодні районами здебільшого керують не господарники-професіонали, а політики, призначені на посади за політичним принципом депутатами районних рад.

Окрім того, Олесь Довгий вважає, що ліквідація районних рад сприятиме зменшенню бюрократизації та здешевленню управління містом.

"Цей крок сприятиме суттєвій економії бюджетних коштів на утримання управлінського апарату, а зекономлені кошти ми зможемо використати на ремонт доріг та облаштування прибудинкових територій", - наголосив він.

"Ми не новатори в питанні скасування районних рад", - зазначив Довгий.

"Ще 15 років тому районні ради були ліквідовані у Львові. Також, рішення про скасування райрад були ухвалені у Харкові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві та багатьох інших обласних центрах. І досвід цих міст показує, що таке рішення було виправданим. В містах зросла управлінська дисципліна, і відповідно покращилась ефективність керування містом", - заявив він.

Секретар Київради висловив сподівання, що Верховна Рада України прийме зміни до законодавства щодо скасування районних рад.

"Майже половина обласних центрів уже позбавилась райрад, як застарілого пережитку з радянських часів. Київрада висловила свою позицію, тепер справа за народними депутатами", - сказав Довгий.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ