Україна має півроку, щоб зберегти Софію та Лавру у списку ЮНЕСКОФото "Народної правди"
Україна до лютого 2011 року повинна виконати рекомендації комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, щоб національний заповідник "Софія Київська" і Києво-Печерська Лавра не потрапили в "чорний список" цієї організації.

Про це заявив перший заступник голови Держслужби з питань національної культурної спадщини Яків Дігтяр, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У резолюції (сесії комітету ЮНЕСКО) є кілька пунктів, які встановлює міжнародне співтовариство. І країна повинна виконати ці пункти, і до 1 лютого подати інформацію про стан навколо Софії й Лаври", - сказав він.

Так, відповідно до рекомендацій Україна повинна привести нормативно-правову базу у відповідність із міжнародними стандартами, обмежити можливість будівництва, що могло б створити загрозу візуальному сприйняттю Софії Київської й Лаври, а також упорядкувати документацію зони навколо Софії Київської.

Водночас Дігтяр додав, що якщо Україна умов не виконає, то Лавра і Софія можуть потрапити до "чорного списку".

"Якщо завтра все зміниться до навпаки, і на лютий ми ніяких вагомих аргументів, з погляду збереження цих об'єктів, не подамо, то приїдуть експерти, і буде розглядатися питання про внесення цих об'єктів в "чорний список", - сказав він.

Як відомо, ЮНЕСКО мало не внесла в "чорний список" Національний заповідник "Софія Київська" і Києво-Печерську Лавру, що перебувають нині в її списку всесвітньої спадщини, через забудову у їхніх буферних зонах.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ