Поділ обновлять, а Контрактову площу повернуть у 19 століття


У 2010 році керівництво Подільського району столиці має намір розробити проект реконструкції Андріївського узвозу, вулиць Сагайдачного, Верхнього і Нижнього Валів, перетворивши цю частину Києва на "старе місто".

Про це під час телефонної лінії у "Комсомольській правді" заявив голова Подільського району Євген Романенко.

"Ми хочемо по цих лініях - Поштова, Набережна, Андріївський спуск, Вали - зробити так зване "старе місто". На це плануємо виділити бюджетні гроші. Попередньо мова йде про суму в 15-20 мільйонів гривень. По будівельних роботах будемо вирішувати всі питання вже з наступного року". - сказав районний голова.

Він додав, що для того, щоб втілити всі задуми, треба обов'язково залучити додаткові кошти з міського та державного бюджетів, тому що обсяг робіт дуже великий.

"Крім цього, там є майно, що належить районові, місту, фізичним і юридичним особам. Відповідно, будемо зобов'язувати усіх власників будинків, об'єктів приводити них у належний стан. Це буде одне з найбільш туристичних і привабливих місць в Україні", - сказав Романенко.

Він також нагадав, що на Контрактовій площі планується реставрація всіх існуючих будинків і відтворення Міської ратуші, яка згоріла у 1811 році.

"Крім того, концепція передбачає будівництво комплексу шотландського архітектора Вільяма Гесте. Відомо, що архітектор задумував не тільки Контрактовий будинок, але і велику прибудову до нього убік нинішньої станції метро і скверу. Також на Контрактовій площі з'явиться новий монумент засновникові Києво-Могилянської академії Петрові Могилі", - сказав Романенко.

Голова Подільського району наголосив, що у зв'язку з будівництвом на площі планується прибрати всі кіоски.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ