Міліція почала штрафувати за вживання пива на вулиціФото zakon.kz
Столична міліція почала боротьбу з розпиванням алкогольних напоїв на вулицях - за один місяць правоохоронці склали 11 тисяч адмінпротоколів.

Також міліція задокументувала понад 2,5 тисячі випадків куріння на зупинках громадського транспорту, в парках та скверах та 65 випадків порушення правил продажу алкоголю, пише муніципальна газета "Хрещатик". 

Порушення закону тягне за собою  попередження або штраф 17-85 гривень. За ті самі дії, вчинені вдруге протягом року, доведеться викласти 51-119 гривень.

Затриману тричі протягом року людину правоохоронці оштрафують на 102-136 гривень, а в окремих випадках можуть і арештувати на термін до 15 діб.

Продавцям, що порушили правила продажу алкогольних напоїв, загрожує штраф до 6 тисяч 800 гривень. 

"Якщо людина адекватна і після зауваження правоохоронця припиняє дозвілля з пляшкою, демонструє розуміння, то достатньо буде і усного  попередження", - пояснив начальник центру зв'язків з громадськістю ГУ МВС у Києві Володимир Поліщук. 

Проте, за його словами, деяких порушників вже почали штрафувати.

"Якщо це неповнолітні, то адміністративна відповідальність покладається на їхніх батьків. Проти них може бути порушено карну справу щодо неналежного виховання", -  зазначив Поліщук.

Як відомо, споживати пиво та алкогольні напої заборонено у скверах, парках, на дитячих та спортивних майданчиках, на вулицях, у закладах охорони здоров'я, культури, навчальних та освітніх, у громадському транспорті, на його зупинках, у підземних переходах, закритих спортивних спорудах, у ліфтах, таксофонах та державних установах. Ті самі обмеження стосуються й куріння. Крім того, заборонена торгівля цигарками поштучно.

Маскування пляшок із алкогольними напоями в пакети навряд чи допоможе, оскільки, як зазначено в законі, відповідати доведеться за появу в громадському місці у нетверезому стані, адже це "ображає людську гідність і громадську мораль".

Як відомо, у вересні 2009 року в.о. заступника голови КМДА Алла Шлапак заявляла, що  Київська адміністрація має намір ввести штрафи у розмірі 8 тисяч гривень для батьків, діти яких перебувають без догляду та ведуть згубний спосіб життя, а за продаж алкоголю неповнолітнім - у розмірі 12 тисяч гривень.

Згодом "Хрещатик" писав, що компанії-виробники пива підтримали ідею встановлення значних штрафів за продаж алкоголю неповнолітнім.

У січні Верховна Рада визнала слабоалкогольні напої та пиво повноцінними алкогольними напоями й заборонила розпивати їх у громадських місцях і продавати неповнолітнім.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ