Могилянка проти перебудови Контрактової площіФото khustochka.org.ua
Студенти та викладачі Києво-Могилянської академії виступають проти закритого обговорення концепції перебудови Контрактової площі.

Заяви про можливе перенесення пам'ятника Сковороді сколихнули всю академічну спільноту, кажуть студенти Могилянки.

І хоча чутки про перенесення пам'ятника не підтвердились, інші плани перебудови Контрактової площі без жодного залучення громадськості до їх обговорення продовжують турбувати могилянську громаду.

Наскільки стало відомо представникам Академії, на місці скверу довкола пам'ятника Сковороді планується побудувати "козацький магістрат" в якому буде розміщено зал прийомів київської мерії.

А ближче до метро планують звести "комплекс Гесте", де розміщуватимуться торгівельні площі.

Почесний президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький під час святкування Дня Академії 15 жовтня зачитав відкритий лист громади Академії. У листі висловлюється протест Академії проти комерціалізації і захоплення публічного простору та закритого обговорення концепції перебудови Контрактової площі.

Під час акції окрім традиційної  вистави театру на ходулях студенти роздавали газету "Сковорода", створену Центром візуальної культури.

Також усі охочі могли отримати стікери  з написом "Вільний простір". На завершення події студенти наклеїли їх на кіоски, що віднедавна загороджують майданчик перед самим пам'ятником Сковороді.

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ