Нардепи пропонують змінити систему влади КиєваФото з сайту КМДА
У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який пропонує нову редакцію закону "Про столицю України - місто-герой Київ".

Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Авторами проекту виступили представники усіх фракцій. Як відзначається в пояснювальній записці до документа, закон спрямований на забезпечення належного управління в Києві. Зокрема, управління використанням ресурсів міста з метою його стійкого розвитку, в інтересах суспільства і з врахуванням загальнонаціональних інтересів.

Проект закону передбачає реорганізацію системи міської влади на принципах чіткого організаційного розподілу повноважень між представницьким і виконавчим органами місцевого самоврядування, міським головою, органами державної виконавчої влади.

Зокрема, це має відбутися через усунення практики виконання повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування місцевими державними адміністраціями і поєднання повноважень голови Київської міський державної адміністрації і київського міського голови.

Депутати також пропонують зосередити виконавчі функції в єдиному виконавчому органі міського самоврядування Києва, який очолює київський міський голова.

Також проект закону пропонує одночасне існування двох посад: голови районної ради і голови виконавчого комітету райради, які обираються відповідною радою на термін повноважень ради.

Як відомо, у парламенті України 5 фракцій: Партії регіонів, Блоку Юліи Тимошенко, блоку "Наша Україна - Народна самооборона", Комуністичної партії та Блоку Литвина.

Як повідомлялося раніше, 7 травня У Шевченківському районі столиці розпочався місцевий референдум щодо недовіри меру Києва Леоніду Черновецькому.

Згодом прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що не вірить в успіх референдуму щодо недовіри київському меру Леоніду Черновецькому.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ