Жителі Лісового масиву 10 років дихають ртуттю?Фото www.panoramio.com
Неподалік від метро "Лісова" на забутому заводі "Радикал" упродовж 10 років просто під відкритим небом зберігаються сотні кілограмів ртуті.

Як пише "Комсомольська правда", в одному з цехів заводу на підлозі цілі калюжі сріблистої рідини і, а охорони немає.

До того ж дах заводу давно розібрали, тож ртуть вільно випаровується. Не зважаючи на те, що в декількох десятках метрів від "Радикалу" знаходиться багатолюдний ринок і офісні центри, людям про небезпеку не кажуть.

"Ми вже наслухалися про калюжі ртуті, але ніхто нас про небезпеку не попереджав. Хоча кілька разів бачили тут людей з якимись приладами... Бачити, вимірювали радіацію", - сказала продавець з "Даринку" Лідія Сєдих.

Галас, який піднявся протягом останніх дні навколо заводу "Радикал", змусив Київську адміністрацію звернути на нього увагу. До смертоносного цеху приїхали фахівці рятувальної служби КМДА, санітарні лікарі міста та власники території заводу. Однак, замість того щоб почати розбирати заражені конструкції, чиновники вирішили спорудити навколо цеху новий паркан.

У 50-і роки "Радикал" почав виготовляти хлор, бертолетову сіль, соляну і сірчану кислоту, а також каустичну соду. Використовували ртуть. Наприкінці 90-х завод збанкрутував. У 1998 році на його території (завод займає 60 га) зберігалося 134,6 т ртуті, 109 т сірчаної кислоти, 44 т ртутних шламів, 62 т соляної кислоти, 12,5 т аміаку і близько 2500 т інших відходів.

Демонтажем ртутного цеху займався харківський підрозділ рятувальників. Усю видиму ртуть - 120 тонн - вони вивезли для переробки на ртутний комбінат у Горлівку. Але в ґрунтах під цехом залишилося ще близько 200 тонн небезпечного металу.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ