За новий жетон просять 2 гривні, за старий гроші не повернуть. ФотоФото "Комсомольської правди"
З вівторка проїзд у Київському метрополітені подорожчав у чотири рази - до 2 гривень за одну поїздку.

Таким чином, вводяться нові тарифи на перевезення пасажирів, повідомляє прес-служба КП "Київський метрополітен".

Тарифи (50 копійок за одну поїздку) залишаться незмінними у проїзних квитках на рік та у реалізованих проїзних квитках на листопад поточного року. Проїзні квитки на основі безконтактних карток на термін дії та на кількість поїздок, придбані до введення нових тарифів, також залишаються діючими.

З уведенням нових тарифів на перевезення пасажирів у метрополітені вводяться в обіг жетони нового зразка блакитного кольору. Одночасно з цим, жетони зеленого кольору вилучаються з обігу, і вже 4 листопада будуть недійсні.

До 3 грудня 2008 року в усіх касах метрополітену триватиме обмін невикористаних жетонів зеленого кольору на нові блакитного кольору у співвідношенні 4 до 1. Гроші за невикористані жетони зеленого кольору не повертаються. Обмін жетонів у кількості до 20 штук проводитиметься в усіх касах метрополітену, понад 20 штук - у касі станції "Майдан Незалежності". Таке обмеження запроваджується для запобігання створення великих черг біля кас.

Новий, блакитний, жетон можна придбати, сплативши дві гривні, або здавши чотири "антикварних" зелених жетони 

Відтак, одна поїздка у метрополітені за жетоном коштуватиме 2 грн. При цьому тариф, в залежності від кількості поїздок, які пасажир оплачує за допомогою пластикової безконтактної картки, матиме гнучку систему знижок.

Вона визначатиметься наступним чином: від 1 по 20 поїздок включно тариф за одну поїздку становитиме 2 грн.; від 21 до 30 поїздок включно - 1,9 грн.; від 31 по 40 поїздок - 1,8 грн.; від 41 до 50 поїздок включно - 1,7 грн.

Залишається незмінною заставна вартість пластикової безконтактної картки - 7 грн. Загалом максимальна загальна кількість поїздок, придбаних пасажиром на пластикову безконтактну картку, не може перевищувати 50.

Пасажирам важливо знати, що термін дії пластикової безконтактної картки становить 6 місяців з дати придбання або останнього поповнення, незалежно від кількості невикористаних поїздок. При цьому вартість невикористаних поїздок, що залишились на пластиковій картці, термін дії якої закінчився, не повертається.

Вартість проїзних квитків у метро становитиме на 15 днів - 41 грн., на 30 днів - 80 грн., на місяць - 80 грн., на другу половину місяця - 41 грн. Вартість проїзного для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання: на місяць складатиме 41 грн.; для учнів шкіл на місяць - 21 грн., на другу половину місяця - 11 грн.

Метрополітен зазначає, що проїзні квитки терміном на 15 та 30 днів починають діяти з дати першої активації в автоматичних контрольних пунктах, яку необхідно здійснити протягом 15 днів від дати придбання. В іншому випадку проїзний квиток вважається невикористаним і його вартість не повертається.

Так виглядають нові квитки на наземні види транспорту. Талончик рожевого кольору продаватимуть за 2 гривні у салоні автобуса, тролейбуса чи трамвая. Блакитні квитки можна придбати за 1,5 гривні, але тільки в касі  

Вартість проїзних квитків на два види транспорту, один з яких метро становитиме: на місяць - 130 грн., на другу половину місяця - 65 грн. Аналогічні проїзні для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання коштуватимуть на місяць - 65 грн.; для учнів шкіл такі квитки на місяць обійдуться в 33 грн., на другу половину місяця - в 17 грн.

Вартість проїзних квитків на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) становитиме: на місяць - 199 грн., на другу половину місяця - 100 грн. Ці проїзні для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання коштуватимуть на місяць - 100 грн.; для учнів шкіл місячний квиток коштуватиме 50 грн., на другу половину місяця - 26 грн.

Вартість проїзних квитків на квартал становитиме: на метро - 199 грн., на два види транспорту, один з яких метро - 325 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 499 грн.

Вартість проїзних квитків на рік становитиме: на один вид транспорту (метрополітен) - 365 грн., на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) - 575 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 799 грн.

Для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання такі проїзні коштуватимуть на метро - 183 грн., на два види транспорту, один з яких метро - 288 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 400 грн.

Для учнів шкіл їх вартість становитиме на метро - 92 грн., на два види транспорту, один з яких метро - 144 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 200 грн.

Як зазначається у повідомленні, термін дії проїзних квитків на рік встановлюється з 1 січня до 31 грудня 2009 року і закінчується 31 грудня незалежно від дати придбання.

Водночас додатково запроваджуються проїзні квитки на 12 місяців терміном дії з 01 грудня 2008 року до 30 листопада 2009 року, вартість яких встановлюється на рівні вартості проїзних квитків на рік.

Варто відзначити, що тяжко буде доведеться і "зайцям". Якщо в автобусі чи тролейбусі спіймають того, хто схитрував і їде задарма, то замість колишіх 10 гривень штрафу тепер вимагатимуть 40.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ