Доля місцевої ініціативи: чи підтримає столична влада киян?

16.06.2017  13:22 __ Ольга Гвоздік

20 червня Київрада вдруге має розглянути місцеву ініціативу щодо незаконного будівництва на Золотоустівській, 24.

Результати голосування і стануть відповіддю на питання, чи мають значення для депутатів Київради інтереси громади, чи є Київ справді Європейською столицею, де неможливе корумповане лобі від забудовників, і чи вистачить депутатам політичної волі повернути киянам їх законну територію.

У 2015 році у киян з’явився новий інструмент розвитку та управління містом, захисту інтересів громади – механізм подачі місцевої ініціативи до Київради. Але, як засвідчує практика, цей інструмент працює лише тоді, коли інтереси громади не суперечать інтересам незаконних забудовників.

Близько 7 місяців тому мешканці будинку по вулиці Золотоустівській, 24 почали боротьбу з незаконним будівництвом, що розгорнулося просто на їхній прибудинковій території. 

 Фото  domov.kiev.ua

Тут встановили звичайний МАФ, а потім декларацію видали як на об’єкт будівництва. Таким чином забудовник забезпечив собі "право на добудову". Так, ви не помилились, добудову до МАФу. У вигляді будинку. 

 Фото  domov.kiev.ua

Після того як громада пересвідчилась, що судова система не зупинить порушника (первинні судові засідання так і не відбулися), щоб захистити себе від забудовника, люди зареєстрували і подали місцеву ініціативу до Київради.

Знаєте скільки знадобилось часу, щоб зареєстрована ініціатива потрапила до порядку денного? Цілих 5 місяців.

За цей період відвертого затягування часу забудовник вже звів повноцінний фундамент, а оселі киян, що мешкають неподалік, почали руйнуватися. 

 Фото автора

На початку місяця після чисельних звернень від громади і переговорів з депутатами Київради серед народних обранців нарешті прозвучала пропозиція не відкладати місцеву ініціативу на потім, а розглянути її тут і зараз. Адже будинки поруч з будмайданчиком вже перебували в аварійному стані. Однак змінити черговість і розглянути це питання одним з перших не вистачило політичної волі і голосів представників фракцій "Солідарність" та "Єдність".

Примітно, що забудовником ділянки на Золотоустівській, 24 є компанія Riverside Development. Журналістські розслідування стверджують, що вона пов’язана з Андрієм Вавришем, який будучи раніше чиновником КМДА, став фігурантом чисельних  корупційнийних скандалів. Ця ж компанія займається об’єктами Київського річкового порту і забудовою Рибальського острову з порушеннями містобудівного законодавства для Шуфрича та Бродського.

Подібний порядок не є нормальним. Влада впроваджує певні правила гри і сама ж їх не дотримується. Як показує гіркий столичний досвід, дієвого, прозорого механізму взаємодії між державою, забудовниками і мешканцями міста не існує.

Якщо міська влада не виконує роль справедливого модератора в цих відносинах, київська команда ДемАльянсу продовжує свою діяльність як публічний майданчик, де напрацьовуються спільні політичні рішення для врахування інтересів різних категорій громадян.  

Чи має вагу для можновладців слово громади, і чи може насправді місцева ініціатива стати дієвим демократичним інструментом? 

Пане мер, вашими друзями мають бути кияни, а не сумнівні забудовники. Громада запрошує вас при нагоді висадити разом древа на понівеченій забудовником-правопорушником прибудинковій території.

Але спершу ваша фракція має підтримати місцеву ініціативу: завадити незаконному будівництву на Золотоустівській, 24 і захистити законні інтереси громадян.

А кияни після цього визначаться, чи потрібні їм такі представники.

 

Ольга Гвоздік, член бюро Київської міської організації Демократичного Альянсу

powered by lun.ua