Як Київрада узаконює незаконне будівництво в столиці

10.04.2017  15:26 __ Єгор Недашківський

У Києві по вулиці Академіка Писаржевського, 8 ведеться незаконне будівництво житлового комплексу "Єнісейська садиба 2". Це 9 багатоквартирних житлових будинків на 10-26 поверхів.

Територія, на якій відбувається будівництво, відповідно до чинного Генплану, є зеленою зоною загального користування. Більше того, житловий комплекс зводиться на земельній ділянці, яка є об’єктом природного заповідного фонду ("Лиса гора") і належить до зсувонебезпечних та підтоплювальних територій.

Таким чином, на цій території будівництво багатоповерхових будинків суворо заборонено.

 

Попри це забудовник уже збудував там 2 десятиповерхових будинки і впевнено продовжує зводити наступні.

 

Департамент державного архітектурно-будівельного контролю  КМДА своїм наказом скасував забудовнику декларацію про початок виконання будівельних робіт, а також декларацію про готовність до експлуатації об’єктів будівництв через їх невідповідність законодавству. 

 

До всього, земельну ділянку, на якій ведеться будівництво, передали в оренду на 15 років для експлуатації та обслуговування уже існуючих там будівель і споруд з озелененням території загального користування.

Таким чином, орендар показово використовує цю територію не за цільовим призначенням, адже там будівництво не передбачено.

На підставі цього заступник прокурора Києва в інтересах держави звернувся до Господарського суду столиці з позовом до Київради та орендаря про скасування рішення.

Окрім того, він вимагав визнати договір оренди вищезгаданої земельної ділянки недійсним, а також засвідчити відсутність прав у орендатора на користування земельною ділянкою. Господарський суд Києва своїм рішенням задовольнив вимоги позивача. 

Та це не кінець історії. Адже згодом стало відомо про те, що забудовник у вже згаданих деклараціях зробив посилання на те, що він спільно з Департаментом економіки та інвестицій КМДА уклав договір про сплату пайової участі.

Зокрема, він зазначив, що виплатив її у повному обсязі. Однак, у Департаменті заявили, що Договір пайової участі з ОК "Єнісейська садиба - 1" та/або іншими юридичними чи фізичними особами у зв’язку з будівництвом по вулиці Академіка Писаржевського, 8 в Голосіївському районі міста Києва взагалі ніхто не укладав. Відповідно, й пайовий внесок ніхто не сплачував.

Таким чином, з’ясувалося: будівництво ЖК "Єнісейська садиба 2" є абсолютно незаконним. Однак, забудовник вирішив узаконити свої дії через прийняття Київрадою детального плану території (ДПТ).

І не дивлячись на те, що вищезгаданий план передбачає будівництво 9 багатоквартирних  житлових будинків в охоронюваній зоні заповідного фонду (чим, фактично, легалізує незаконне будівництво), в Київраді знайшлось необхідних забудовнику 66 голосів.

Зокрема "відзначилися" представники 3-х фракцій: "Солідарність", "Батьківщина" та "Єдність".

Обурення викликає ще один факт: на одному з пленарних засідань Київради на запитання депутата від фракції "Об’єднання "Самопоміч" – Київ Леоніда Антонєнка про кількість квартир в житловому комплексі „Єнісейська садиба 2", доповідач повідомив, що там планують облаштувати "близько 500 квартир".

Згодом з’ясувалося, що в проекті передбачене будівництво 1291 квартири. Таким чином, доповідач надав депутатам неправдиву інформацію і ввів їх в оману під час прийняття рішення.

  

 

Гадаю, нині очільник Києва Віталій Кличко зобов’язаний невідкладно накласти вето на це рішення Київради. Оскільки воно, легалізуючи незаконне будівництво, гостро суперечить законодавству.

В іншому разі, це рішення слугуватиме "зеленим світлом" для недобросовісних забудовників.

Простими словами: будуйте всупереч Генплану міста, будуйте на території природно-заповідного фонду, будуйте навіть без дозволу на будівництво … а потім Київрада, шляхом прийняття ДПТ, вам це все узаконить!

 

Єгор Недашківський, керівник юридичного департаменту фракції "Об'єднання "Самопоміч" у Київраді

powered by lun.ua