Свіжий розпродаж ділянок під забудову! У заказнику...

27.09.2010  17:09 __ Ірина Бондаренко

"Продам свої фасадні ділянки", - такий біл-борд з'явився на Старообухівський трасі. Жирна синя стрілка недвозначно вказує у ліс, просто у ландшафтний заказник "Обухівський". 

Заказник "Обухівський" - цінна ділянка понад Дніпром. Тут зростають рідкісні, занесені у Червону книгу Сон лучний та Сон розкритий.

І згідно з документацією заказника, будувати тут заборонено. 

 
 

Однак, ще півроку тому там почали валити молодий ліс і вивозили стовбури машинами.

Зателефонувавши на вказаний номер, пробую дізнатися, на яких підставах продаються ці ділянки.

На дзвінок відповідає чоловік. Каже, що ділянки для продажу знаходяться у кварталах 8, 12, 17, 22, 27, 32 та 37.

Але ж це і є ландшафтний заказник місцевого значення "Обухівський".

 
"На ці ділянки (від одного гектара кожна) є зареєстровані державні акти на землю", - стверджує співрозмовник.

На зауваження, що це заказник, тому які можуть бути акти, чоловік радить не морочити собі голову, бо "заказник уже ліквідовано".

Вартість ділянки співрозмовник назвати відмовився, лише відповів: "Ви до нас приїдьте, ми поспілкуємося. Вартість вас влаштує".

У ході самостійного розслідування з'ясувалося, що якраз зараз проводиться погодження проекту Генерального плану селища Козин Обухівського району. І цей новий генплан передбачає суттєве розширення забудови селища на прилеглі території, у тому числі за рахунок заказника "Обухівський".

У листі Міністерства природи, у якому воно посилається на Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Київській області, так і написано:

"Отримати згоду від установ, у віданні яких знаходяться охоронні зобов'язання: Обухівської РДА, ДП "Київське лісове господарство", у віданні яких знаходяться заповідні об'єкти - ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Козинський" та ландшафтний заказник місцевого значення "Обухівський". Отримати згоду землекористувачів на вилучення земель для розвитку територій селища".

Утім, прокуратура Київської області уже порушила кримінальну справу щодо перевищення службових повноважень та службового підроблення зі сторони службових осіб управління земельних ресурсів в Обухівському районі. Зараз щодо виділення 36 земельних ділянок ведеться слідство.

Але найбільш дивує в цій історії те, що керівництво Обухівського заказника нічого про земельні роздачі не знає.

Принаймні, вони заявляють, що їм такі факти невідомі.

То хто ж продає Обухівський заказник?

 
Ірина Бондаренко  

powered by lun.ua