Черновецький знайшов спосіб, як заробляти на бізнесменах

18.12.2008  10:27 __ Ірина Балачук


Фото "Сегодня"
Вмінню столичного мера Леоніда Черновецького продукувати ідеї і завдяки цьому заробляти гроші можна тільки позаздрити.

Не так давно градоначальник підвищив ціну на проїзд у громадському транспорті. Потім - тарифи на компослуги для юросіб.

Згодом у столиці ввели ще одне ноу-хау мера - диференціювали і підняли втричі ціну за розблокування коліс неправильно припаркованих авто. І в кілька разів підвищили тариф на евакуювання таких машин.

Тепер міська адміністрація (в особі градоначальника) запроваджує нову послугу - обід з мером. Платний, звісно.

У середу Черновецький вирішив зібрати представників соціально відповідального бізнесу на обід в один зі столичних ресторанів. За їжею планувалося обговорити проблеми підприємців.

Але судячи з того, що бізнесмени не хотіли давати коментарів і дуже швиденько намагалися прошмигнути повз журналістів до ресторану, вони не дуже раділи з того, що влада береться вирішувати їхні проблеми.

Ще б пак! Адже за щастя посидіти годинку-півтори з Черновецьким бізнесмени мали розщедритися на $ 50 тисяч.

"Кожному з них цей обід обійдеться в $ 50 тисяч", - сказав веселий мер, вийшовши зі свого шикарного "Роллс Ройса".

Градоначальник зазначив, що загалом за цей обід планує зібрати півмільйона доларів. Що стосується самого обіду, то за словами мера, він вирішив орієнтуватися на світову практику.

"Це благодійний обід, це нова практика, яка вводиться в Києві. Це світова практика, коли бізнесмени перераховують кошти в бюджет. Усі президенти і США, і інших країн мають за честь пообідати з представниками бізнесу, які наповнюють бюджет їх країни", - сказав мер, відзначивши, що зібрані гроші підуть на соціальні програми.

Судячи з не дуже веселих облич підприємців, важко повірити в те, що всі вони прийшли за покликом серця віддати зі своєї кишені по 50 тисяч. 

За обід з Черновецьким бізнесмени віддали по $50 тисяч
Що стосується ціни "званого обіду", то у прес-службі Київської міськадміністрації її назвали фіксованою для таких заходів.

"Зазвичай у цій практиці така сума фіксована. Я не думаю, що коли хтось захоче надати більше, то хтось буде заперечувати", - зазначили в прес-службі.

Крім того, жіночка з папірця прочитала, що гроші підуть на "грант на покращення рівня життя соціально незахищених верств населення", а співпраця мера з підприємцями буде двосторонньою.

На запитання, чим Черновецький має розраховуватися за таку "доброчинність", у прес-службі відповіли: "Ви ж розумієте, є системні питання, які потребують вирішення на законодавчому рівні і де міська влада це може вирішити чи підтримати".

Однак на прохання уточнити, якого роду буде мерська "допомога і підтримка", не змогли.

Після годинного обіду-перемовин щасливий Черновецький вийшов на ганок ресторану. Мер повільно застебнув куртку, видихнув і сказав: "Це перший за 3 роки обід з підприємцями. Ну, це не власне керівники компаній. Це в основному найняті директори, тому вони сьогодні трохи соромились".

Хоча, що мав Черновецький на увазі під словом "соромились" залишилось загадкою. Може, те що люди не наважувались заперечувати меру під час розмови чи те, що не побажали перерахувати більшу суму грошей.

"Ми сьогодні говорили про важливу тему в місті. Про те, що мені дуже не подобається гральний бізнес. Але, на жаль, закон є закон, і я змушений його терпіти", - з сумом промовив Черновецький.

Проте він відразу розповів про план знищення такого виду бізнесу: "Але найближчим часом протягом наступного року через депутатів-членів мого блоку і інших фракцій я ініціюю закон, за яким ми ліквідуємо казино на території Києва. Повністю. Усі гральні заклади".

Мер також пообіцяв бізнесменам створити дружину за їхні гроші і за 3 місяці знищити всі незаконні ігрові автомати.

"Ми домовились, що кожен з ігрових закладів буде вести потужну благодійну програму", - сказав градоначальник, відзначивши, що гроші за проведений обід надішле "своїм любим бабусям".

Крім того, за словами Черновецького, підприємці йому пообіцяли, що звертатимуть увагу на всі критичні зауваження мера.

"Було прохання менше говорити про гральний бізнес як поганий. Такої обіцянки я не давав. Я буду продовжувати наступати на цей бізнес, який сьогодні, на жаль, кришується усією міццю правоохоронної системи", - підсумував мер.

За словами градоначальника, перший обід вдався, бо з 14 присутніх підприємців вдалося зібрати $ 700 тисяч.

Щасливий Черновецький навіть пообіцяв продемонструвати рахунки з перерахованими коштами.

Хоча окрім загальних фраз про те, що гроші підуть бабусям, на які програми вони будуть спрямовані - невідомо. А грошей Черновецький планує зібрати багатенько. Бо обід був не одноразовим, а має стати "постійною практикою".

"Усі мої заступники будуть проводити такі обіди", - посміхнувся мер.

Але ж за "щедрість" бізнесменів теж треба буде платити. Що Черновецький обіцяв бізнесменам: підтримку інтересів, лояльність, дорогоцінну землю під будівництво - не відомо, оскільки обід проходив за щільно закритими дверима. А може, градоначальник пообіцяв закривати на дещо очі? Чи просто поставив умову: хочеш, щоб твій бізнес не чіпали - заплати і спи спокійно? Хто знає.

P. S. Варто відзначити, що ресторан для "пробного" обіду Черновецький вибрав пристойний.

Для прикладу, устриці коштують більше 300 гривень. А вартість шампанського, яке наливали "гостям" Черновецького, за словами офіціанта, становить 420 гривень за пляшку. Ціна ж мінералки, що стояла на столі - 32 гривні за пляшку. Хоча, судячи зі слів заступника мера Людмили Денисюк, повноцінно пообідати бізнесменам не вдалося.

"Були якісь канапки, фрукти і овочі. Ми ж не поїсти зустрілися", - сказала Денисюк.

Ірина Балачук

powered by lun.ua